Hertelden güncel bilgi sayfanız. aradığınız buralarda biryerde hoşgeldiniz. (welcome)
Google

Dolar Neden Yülseldi? Dolar Yükselişini Sürdürecek Mi? Dolar Dahada Artar Mı?

Dolar Neden Yülseldi? Dolar Yükselişini Sürdürecek Mi? Dolar Dahada Artar Mı?


"Sponsorlu Bağlantılar"


▼ İçerik ▼


Dolar Neden Yülseldi? Dolar Yükselişini Sürdürecek Mi? Dolar Dahada Artar Mı? 31 Temmuz 2014 Dolar Fiyatları, 31 Temmuz 2014 Dolar Kuru, Dolar Neden Yükseliyor? Dolar Düşer Mi?

Türkiye’nin Bayram coşkusunu yaşadığı şu günlerde dünya piyasalarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Cuma günü 2.09 seviyesinden kapanan Dolar son 24 saat içinde 2.14 seviyesine kadar yükseldi.

Uzmanpara.Com'un haberine göre, ABD büyüme verilerinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesi ve buna bağlı olarak ABD Merkez Bankası FED’in beklenenden önce faiz artırımına gidebileceğine dair beklentiler gelişmekte olan ülkelerin para birimlerini sarstı.

Odeabank Ekonomik Araştırmalar Müdürü İnanç Sözer, “ ABD ekonomisinde ikinci çeyrek büyümesi yüzde 3'lük beklentileri  aştı, yüzde 4'e ulaştı. Bu durumun FED’e erken faiz artırımına zorlayabileceğine dair beklentilerle gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde sert bir dalgalanma yaşanıyor. Ayrıca ABD ve AB’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları da piyasalardaki çalkantıyı artırıyor” yorumunu yaptı.

"Sponsorlu Bağlantılar"

Ekleyen: alkmaar, Saat: 10:32

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Google

Copyright © 2017 bf-legacy Tasarım: Kaizen Template
Geliştiren: Bf Legacy

DMCA.com Protection Status