Hertelden güncel bilgi sayfanız. aradığınız buralarda biryerde hoşgeldiniz. (welcome)
Google

2014 Ankara Alışveriş Festivali 29 Ağustos-14 Eylül (Şimdi Ankara'da Olmanın Tam Zamanı) 2014 Ankara Shopping Fest

2014 Ankara Alışveriş Festivali 29 Ağustos-14 Eylül (Şimdi Ankara'da Olmanın Tam Zamanı) 2014 Ankara Shopping Fest


"Sponsorlu Bağlantılar"


▼ İçerik ▼


2014 Ankara Shopping Fest
2014 Ankara Alışveriş Festivali 29 Ağustos-14 Eylül (Şimdi Ankara'da Olmanın Tam Zamanı)

Soma faciasının ardından ertelenen Ankara Alışveriş Festivali’nin açılış tarihi belli oldu. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan festival, 29 Ağustos’ta start alıp, 14 Eylül’e kadar devam edecek. ATO Başkanı Salih Bezci, “Ankara turizm ve tanıtımda talihini festivalle değiştirecek” dedi.

Ankara’da bu yıl, ‘Şimdi Ankara’da olmanın tam zamanı” sloganıyla 3’üncüsü düzenlenecek olan Alışveriş Festivali’nin tarihi belli oldu.

Soma faciasının yaşanmasının ardından ertelenen festivalin 29 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyuran bir açıklama yapan Ankara Ticaret Odası, şu bilgileri verdi:

“14 Eylül tarihinde sona erecek festival boyunca, Ankara’daki tüm alışveriş merkezleri ile cadde ve sokaklarda çok sayıda etkinlik yapılacak. Festival; defileler, gösteriler, konserlerle Ankara’yı kültür, sanat ve alışverişin başkenti haline getirecek. Ünlü mankenlerin yer alacağı defileler de festivalde göz dolduracak. Havai fişek gösterileriyle başlayacak festivalde ünlü sanatçılar konserler verecek.

ANKARA KALESİ’NDE ŞENLİK
Ankara’nın tarihi mekanı Ankara Kalesi, festival sırasında kültür ve sanatın merkezi haline gelecek. Ankara fotoğrafları sergisinin yapılacağı Ankara Kalesi’nde seymen gösterileri, mehter takımı konserleri ve bakır dövme gösterileri gerçekleştirilecek. Festival etkinlikleri kapsamında Türk kültürünün önemli bir parçası olan aşıklık kültürü de yaşatılacak. Aşıklar şöleni adı altında gerçekleştirilecek gösterilerde aşıklar karşılıklı saz çalarak mani söyleyecekler.

GUINNESS DENEMELERİ OLACAK
Festival boyunca Guinness rekorlar kitabına girmek için başvuruda bulunulacak üç ayrı rekor denemesi gerçekleştirilecek. Çiçek ekme rekor denemesinde aynı anda 650 kişi yan yana 3’er adet çiçek dikecek. Organizasyon kapsamında bin 500 metre uzunluğunda yapılacak pasta ile de en uzun pasta rekoru kırılmaya çalışılacak. Festivalin üçüncü rekor denemesi ise en uzun süreli defileyle gerçekleşecek.”

TURİZMDE PAY KAPMA YARIŞI
ATO Başkanı Salih Bezci, dünya üzerinde marka olmuş şehirler arasında turizm pastasından pay kapma yarışı yaşandığını anlatarak, bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek festivalin, Ankara’yı marka şehir yapma yolunda atılan önemli bir adım olduğunu vurguladı. Geçen iki festivalde elde edilen sonuçlarla göre festival süresince kente gelen turist sayısının arttığını ve şehre hareket geldiğini kaydeden Bezci, “Ankara turizm ve tanıtımda talihini festivalle değiştirecek” dedi.

MAĞAZALARDA İNDİRİMLİ
Festival süresince alışveriş merkezleri, cadde üstü ve sokaklarda bulunan mağazalar ürünlerini indirimli olarak satışa sunacak. Festival süresince satış cirolarında yüzde 20 ila 35 arasında artış bekleniyor.

ESNAF YARIŞMASI
Ankara Alışveriş Festivali’nde esnaf yarışması düzenlenecek. Festival boyunca ASF afişlerini vitrinlerine asarak fotoğraflarını yarışma için oluşturulmuş web sitesine yükleyecek olan esnaf yarışmaya katılmış olacak. Yarışma bitiminde gerçekleştirilecek çekilişle kazanan esnaflara ödülleri verilecek.

"Sponsorlu Bağlantılar"

Ekleyen: alkmaar, Saat: 01:19

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Google

Copyright © 2017 bf-legacy Tasarım: Kaizen Template
Geliştiren: Bf Legacy

DMCA.com Protection Status