Hertelden güncel bilgi sayfanız. aradığınız buralarda biryerde hoşgeldiniz. (welcome)
Google

2014 Yeni Elektronik Reklamcılık Yasası! İzinsiz Sms, e-mail, Faks Ve Aramalar artık Yasak!

2014 Yeni Elektronik Reklamcılık Yasası! İzinsiz Sms, e-mail, Faks Ve Aramalar artık Yasak!


"Sponsorlu Bağlantılar"


▼ İçerik ▼
2014 Yeni Elektronik Reklamcılık Yasası! İzinsiz Sms, e-mail, Faks Ve Aramalar artık Yasak!
Reklam için telefondan aranıyorum cezası varmı? Nereye Şikayet edebilirim. Cep Telefonumdan sürekli reklam satış için arıyorlar Cezası var mı? Nereye Şikayet etmeliyim. Sürekli reklam sms'leri geliyor ne yapmalıyım? Sürekli Spam mail alıyorum ne yapabilirim? Cinsel ürün satışı için arıyorlar ne yapmalıyım? nereye şikayet edilir?

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesine İlişkin Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı, "iç güvenlik reform paketine" ilişkin ilk yasal düzenleme Meclis Genel Kurulu'nun gündemine geldi. 2 yılı aşkın süredir askıda bekleyen, tüketicinin "elektronik alanda güvenliğini" sağlayan tasarıya göre; internet ve cep telefonu üzerinden ticari elektronik iletiler, artık tüketicinin onayı alınmadan gönderilemeyecek.

Abonelik sözleşmesi çerçevesinde abonelere reklam, pazarlama, propaganda veya cinsel içerikli otomatik aramalar ile e-posta, faks ve SMS gönderimlerinde alıcılardan önceden izin alınması gerekecek. Onay almadan mesaj ve ileti gönderenlere yüzbinlerce lira para cezaları verilecek.

Kanuna göre, hizmet sağlayıcıları, elektronik iletişim araçlarıyla sözleşmenin yapılmasından önce alıcıların kolayca ulaşabileceği şekilde ve güncel olarak tanıtıcı bilgileri sunacak.

Hizmet sağlayıcı varsa mensubu olduğu meslek odası ile meslekle ilgili davranış kurallarını ve bunlara elektronik olarak ne şekilde ulaşılabileceğini belirtecek.

Alıcının, siparişini elektronik iletişim araçlarıyla vermesi halinde; hizmet sağlayıcı, siparişin onaylanması aşamasında ve ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, ödenecek toplam bedel de dahil, sözleşmenin şartlarının alıcı tarafından açıkça görülmesini sağlayacak. Hizmet sağlayıcı, alıcının siparişini aldığını elektronik iletişim araçlarıyla teyit edecek.


"Sponsorlu Bağlantılar"

Ekleyen: alkmaar, Saat: 00:13

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google

Copyright © 2017 bf-legacy Tasarım: Kaizen Template
Geliştiren: Bf Legacy

DMCA.com Protection Status